RT Audacity - шаблон joomla Оригами
Image is not available
Slider
Image is not available
Slider
111   312 23

مطالب علمی-پژوهشی

علمی-پژوهشی

  • 1
  • 2
  • 3

آیا آزمایشگاه شما وب سایت دارد؟

وب سایت

در زمانی زندگی می کنیم که بعید می دانم افراد زیادی باقی مانده باشند که با دنیای مجازی بیگانه باشند و یا حداقل تجربه ارتباط با آن را نداشته باشند. در دنیای جوامع مجازی و جایی که اطلاعات به صورت لحظه ای و با سرعت بسیار زیاد از یک نقطه به نقطه ای دیگر منتقل می شوند ما آزمایشگاهیان باید با جدیت بیشتری فعال باشیم و حضور پررنگ‌تری در استفاده از دنیای مجازی برای انتقال اطلاعات داشته باشیم به این علت که تمام خروجی فعالیت های ما در آزمایشگاه نهایتا تبدیل به اطلاعات خواهد شد. پس سازمانهایی که با اطلاعات سروکاردارند باید اهمیت بیشتری به موضوع حاملهای اطلاعاتی بدهند.

امروزه دیگر داشتن یک وب سایت یک حرکت لوکس و یا موضوع فوق العاده‌ای نیست بلکه از اهم واجبات است. در این زمان کسب و کارهای زیادی هستند که حتی محل فیزیکی مشخصی ندارند ولی وب سایت پربازدیدی دارند که کسب و کارشان را سودده نموده است. اینک آدرس پایگاه اینترنتی شما به مثابه آدرس محل فیزیکی شما قلمداد می‌شود و چه بسا افرادی که در جستجوی محصول و یا خدمات شما هستند قبل از خارج شدن از منزل به جستجوی اینترنتی در مورد بهترین کیفیت ارائه شده در جامعه می‌گردند و زمانی که شما در آنجا حضور ندارید دیده نخواهید شد. آزمایشگاه تشخیص پزشکی نیز باید با مشاوره با متخصصان امر زمینه فراهم نمودن وب سایتی شکیل و ساده که مراجعین بتوانند در آن با سرعت، اطلاعات لازم را بدست آورند و همینطور آموزشهای مربوطه را دریافت کنند. از دیگر امکانات ارائه شده در وب سایت یک آزمایشگاه می توان به امکان ارائه نتایج آزمایش به صورت آنلاین و حتی اخذ نوبت و پذیرش اینترنتی نام برد. وب سایت یک آزمایشگاه باید طوری طراحی شود که بتواند رتبه بالایی را در رده بندی های مربوطه به دست بیاورد. امکاناتی از قبیل وجود گالری عکس از بخش های آزمایشگاه، فیلمهای آموزشی برای علاقه مندان و اخبار عمومی پزشکی و آزمایشگاهی برای عموم مردم نیز از دیگر جذابیت های یک وب سایت می تواند باشد. البته نباید از فراهم آوردن محیطی اختصاصی در سایت برای پزشکان و متخصصان همکار غافل شد.

اطلاعاتی در مورد خط مشی سازمانی و نحوه انجام فرآیندها در آزمایشگاه نیز می تواند مراجعین را از مدیریت صحیح آزمایشگاه مطمئن نماید. گزینه های زیادی برای اعتبار بخشی به سایت اینترنتی یک مرکز موجود ایت که مدیران محترم با درایت بیشتر به طور قطع به آنها خواهند رسید.

نویسنده: محسن فارسی